Nieuws uit de regio

28-06-2026 - Heist-op-den-Berg

Brand op de kermis, maar braderij gaat zondag door

De heetste braderij ooit kende op zaterdagnacht een woelige afloop. Nadat de controlecel om 1 u het bevel gaf om de Bergstraat te ontruimen, is een uurtje later de bliksem ingeslagen op het lunapark. Ook een aanpalende caravan werd geraakt. Volgens burgemeester Van Noten was de brand snel onder controle en vielen er geen gewonden. Na de doortocht van de zware storm, ging het feest op het gouden kruispunt gewoon verder. De braderij in de Bergstraat gaat ook op zondag gewoon door, ondanks dat daar ook redelijk veel stormschade te noteren was. Ook op andere plaatsen in Heist heeft de storm schade berokkend.

Alle hens aan dek voor de brandweer

“Rond 10 u hebben we de standhouders aangeraden om de fragiele partytentjes af te breken, omdat er toch al geen zon was”, vertelt burgemeester Van Noten. “Toen de voorspellingen aangaven dat het redelijk zou gaan stormen boven Heist, hebben we om 1 uur de feestelijkheden stil gelegd. Op dat vlak heeft de crisiscel goed werk geleverd en ergere schade kunnen voorkomen. Na de blikseminslag en de brand in het lunapark op het Cultuurplein rond een uur of 2, was het natuurlijk alle hens aan dek. Rond 3 u had de brandweer alles onder controle en konden we vaststellen dat iedereen veilig was. In de mate van het mogelijke gaat de braderij in de straat gewoon door op zondag,” aldus Van Noten. Voor de kermis op het Culltuurplein moest in de voormiddag nog overlegd worden in welke mate die kan worden verder gezet.

Schade opmeten

In de Bergstraat valt er wel wat schade te noteren. Ondermeer de tent van Decomundo heeft zware schade geleden  en ook de stand van traiteur Chris Scheirs ‘is helemaal kapot’, aldus de zaakvoerder. Ook op andere plaatsen in Heist, heeft de wind lelijk huis gehouden: Onder meer in het centrum van Schriek moesten ook enkele tentjes er aan geloven. Die waren geplaatst waren ter gelegenheid van de jaarlijkse processie op zondag. In Booischot is een grote boom omgevallen.

 

 

Gysemans Bedding

Gysemans Bedding gaat voor het allerbeste slaapcomfort en kiest daarom als een van de weinige beddenzaken exclusief voor het unieke Duitse merk Schramm waar traditie en innovatie hand in hand gaan.

lees meer

Pearle Opticiens

Pearle Opticiens heeft voor iedereen de juiste zichtoplossing. Je vindt er brillen, zonnebrillen en contactlenzen van allerlei trendy merken gecombineerd met uitstekend advies.

lees meer

Fietsen Moons Roger

verkoop fietsen - fietskledij - elektrische fietsen - fietsaccessoires - herstellingen Meer dan 25 jaar ervaring

lees meer

Tutti e Due

Zwangerschapskleding

lees meer

Speciale promoties Check het hier