Nieuws uit de regio

06-12-2023 - Heist - Zonderschot

150 keer Den Toer van Heist gewandeld

In 2008 werd Den Toer van Heist in het leven geroepen, een wandelcriterium om het 1000-jarig bestaan van Heist-op-den-Berg te vieren. Zondag 10 december gaat op Heist-Zonderschot de laatste manche van 2023 van start. Wie àlle ongeveer 150 wandelingen heeft mee gestapt, bij goed of slecht weer, zijn Rik Saliën en zijn echtgenote Martha Van hoogten (79 en 80 jaar oud). Zij zijn het levende bewijs dat ‘in beweging blijven’ absoluut bevorderlijk is voor je gezondheid. Ook volgende zondag zullen ze weer paraat zijn in zaal Withof aan de Withofstraat te Zonderschot. Daar kan je kiezen uit trajecten van 9 – 10 – 12 of 15 km of 6 km voor alles op wieltjes.

Aangepast parcours wegens modder

Herman Claes en zijn team van KWB Zonderschot hebben enkele trajecten uitgetekend langs rustige, trage wegen, met onderweg zo weinig mogelijk asfalt of beton. “We hebben ons parcours wel licht moeten aanpassen, als gevolg van de overvloedige regen de laatste tijd, maar met stevige wandelschoenen is het best te doen”, aldus Herman. “We gaan dit jaar richting Booischot waar we in de Kasteelhoeve onze rustplaats voor onderweg hebben.  De wandeling gaat voor een deel door het park van Hof Ter Laken  en zo naar de Netedijk. Via de Mandpallen volgen we een stukje van de Bergebeek om zo terug in de startplaats terecht te komen.  Daar kan je nog genieten van heerlijke pannenkoeken, soep of een stukje taart”.   Alle afstanden, ook de kortste, passeren langs de tussenstop waar ook de soep beschikbaar is.

‘Blijven bewegen’

KWB Zonderschot promoot het wandelen als de gemakkelijkste en meest toegankelijke manier van bewegen. Je hoeft er geen super conditie voor te hebben, het kost niets en je kan het quasi overal doen. Daarvan zijn Rik Saliën en zijn echtgenote Martha Van Hoogten  uit het Heistse gehucht Bruggeneinde zeker van overtuigd. Naast Den Toer van Heist gaan ze ook op stap met de Klievers, een wandelgroep van het Heistse Cursuscentrum die om de 14 dagen 10 km doen. Elke donderdag is er in de Averegten nog een sessie Nordic wandelen. Bovendien is Rik nog verantwoordelijk voor de wandelgroep van de vroegere Okra uit Hulshout, waarvoor hij elke dinsdagnamiddag een wandeling zelf uitstippelt. Van hoeveel kilometers ze per maand afleggen hebben ze zelf geen idee, maar ze zijn er van overtuigd dat het zeker bijdraagt tot hun gezondheid. “Bij de eerste coronaprik, waar mensen werden opgeroepen per leeftijdscategorie, viel het ons op hoeveel er met moeite uit de auto geraakten, of met een rollator op stap waren. Een reden te meer om nog vele jaren te blijven wandelen”, aldus Rik en Martha.

Boexstaens Uurwerken - Juwelen

Bij Boexstaens Uurwerken en Juwelen kan je terecht voor stijlvolle en kwalitatieve horloges en sieraden. Er is voor elk wat wils waarmee je zal schitteren!

lees meer

Sarah's

Trendy damesboetiek Dameskleding - Shapewear - Panty's van topkwaliteit - Accessoires Vanaf maat 34 t/m maat 50

lees meer

Pearle Opticiens

Pearle Opticiens heeft voor iedereen de juiste zichtoplossing. Je vindt er brillen, zonnebrillen en contactlenzen van allerlei trendy merken gecombineerd met uitstekend advies.

lees meer

Bergstraatcomité

In de Bergstraat moet het aangenaam winkelen, wandelen en ontspannen zijn! Het Bergstraatcomité zorgt voor een mooie en levendige straat waar het fijn vertoeven is.

lees meer

Speciale promoties Check het hier