Nieuws uit de regio

22-11-2025 - Heist-op-den-Berg

Hoge kwaliteit voor Heistse kunstwedstrijd

Jaarlijks organiseren CC Zwaneberg en de Heistse Cultuurraad een kunstwedstrijd, dit jaar in de discipline schilderkunst. Op vrijdag 21 november vond de vernissage plaats van de tentoonstelling die in de exporuimte van Zwaneberg nog loopt tot 21 december. “De jury vond de kwaliteit van de aangeboden kunstwerken zo goed dat, naast de gebruikelijke 1ste, 2de en 3de prijs ook nog twee eervolle vermeldingen werden uitgereikt”, aldus schepen van cultuur Carl Verelst. In afwezigheid van cultuurraadvoorzitter Luck Verbeeck, werd de expo ingeleid door Tamara Derdin.

Heist op de kaart van de kunstwereld

“De Kunstwedstrijd, die al meer dan 30 jaar bestaat, groeit elk jaar verder uit tot een vaste waarde in Heist-op-den-Berg en ook daarbuiten,” meent Carl Verelst. Dit jaar hebben zelfs 188 kunstenaars hun werken binnengebracht die beoordeeld werden door een jury, bestaande uit experten uit het culturele veld: Ariane Van der Veken (voormalig directeur academie Geel), Line Debaecke (docent academie Heist-op-den-Berg), Stefan Serneels (kunstenaar), Joke Hansen (kunstenaar. Die selecteerden 53 werken van een enorme vormelijke en inhoudelijke diversiteit, wat de expo zoals elk jaar tot een feest maakt.

Antwerpen boven bij de prijswinnaars

Verelst mocht 2 eervolle vermeldingen uitreiken aan Pieter-Jan Feys uit Sint-Amandsberg en Levi Overvest , afkomstig uit Nederland maar wonende in Antwerpen. De hoofdprijs ging naar Amber Henderickx uit Emblem: Zowel uit de beeldtaal, als in de penseelvoering en zelfs het formaat van het werk, sprak voor de jury durf en talent. De tweede prijs was voor Ines Claus, een kunstenares die geboren is in Antwerpen, studeerde in Gent en kunstenaarsboeken uitbrengt onder de naam Claus Books. Derde werd Tibo Vergote uit Antwerpen. Zij kregen respectievelijk 1000 – 400 en 200 euro van de Cultuurraad en een waardebon van sponsor Kaderke.be

De tentoonstelling in de exporuimte van Zwaneberg loopt t.e.m. zondag 21 december 2025 en is vrij te bezoeken maandag & vrijdag van 9 tot 16 uur, dinsdag & donderdag van 9 tot 12 uur, woensdag van 9 tot 20 uur, zaterdag van 10 tot 17 uur & zondag van 14 tot 17 uur.

Ah Yes!

Dans-, turn- en yogakledij

lees meer

Zakenkantoor Gorris (AXA)

Zakenkantoor Gorris, uw AXA bank en kredietagent in Heist-op-den-Berg. Het dynamische team staat klaar voor al uw financiële vragen omtrent kredieten, beleggingen, erven, sparen, ... Wij willen dat de klanten zich 'thuis' voelen.

lees meer

Elektro Van Dessel

Al vele jaren is Elektro Van Dessel verdeler van huishoudtoestellen (klein en groot), kachels en bijverwarming. Je vindt er een uitgebreide keuze, krijgt vakkundig advies en de perfecte naservice zodat je er terecht kan voor de aankoop, plaatsing en onderhoud van uw toestel.

lees meer

ACS Car Hifi

Bij ACS vind je alle providers onder een dak en kan je terecht voor mobiele elektronica zoals gsm, gps en car-hifi. Bovendien beschikt ACS ook over een eigen montage- en reparatie-atelier.

lees meer

Speciale promoties Check het hier